Generálkivitelezés
A stresszmentes építkezésért
“Csak akkor kezdj építkezésbe, ha meguntad az életed!”
Te is hallottad már ezt mondatot másoktól?
Építkezni nem könnyű. Tudnod kell, melyik munkafázis mi után következik. Számolnod kell az időjárással, a felhasznált anyagok mennyiségével és a száradás idejével. Be kell szerezned az engedélyeket, műszaki ellenőrt kell fogadnod. Minden szakembert neked kell felkeresned, és gyakran hetekig-hónapokig várnod, amíg megérkezik. Majd reménykedsz, hogy mindent megfelelően végez el és nem lép le a munka felénél. És még nem számoltál az esetleges tervezői, kivitelezői hibákkal, amikhez olykor bontani kell, sem az áremelkedésekkel, ami az elhúzódó építkezés 1,5-2 éves ideje alatt bekövetkezik.
Van erre jobb megoldás!
Egy generálkivitelező leveszi ezt a terhet a válladról.
Képzeld el, hogy milyen könnyű lenne építkezni, ha a fenti feladatokkal neked egyáltalán nem kellene foglalkoznod. Ha csak akkor kellene kimenned az építkezésre, amikor néhány alkalommal tényleg szükséges, a házad mégis felépül a megbeszélt határidőre. Képzeld el, hogy minden szakember előre le van szerződve, tudja, mikor és mit kell csinálnia, mindezt tökéletes minőségben és fix áron.
Jól hangzik ugye?
Hogyan készülhet el egy földszinti lakóház 10 hónap alatt?
Generálkivitelzővel!
Az árajánlat elfogadása után az építkezést szakaszokra bontjuk amikhez fix elkészítési határidőt társítunk. Minden szakasz egy mérföldkőhöz kötött, aminek elérése után állítjuk ki a számlát a szerződött összegről.
Ezek a szakaszok ügyfeleink számára is jól látható eredményekhez kötöttek, így egyértelműen meghatározható hol tart az építkezés.
Egy átlagos földszintes családi ház építését 7 szakaszra bonthatjuk.
1. Alapok és lábazat kialakítása
Először geodéta jelöli ki az épület sarkait, majd eltávolítjuk a humuszos termőréteget, és kiássuk az alapokat. Ezt követi az alap betonacél szerelése és a betonozása, majd felépítjük a lábazati falakat. A beton szilárdulása után készül el a feltöltés réteges tömörítéssel. Ezután helyezzük el a szennyvízvezetékeket a feltöltésben. A vasalt aljzat oldalának zsaluzása, a betonacél hálók elhelyezése után történik annak betonozása.
2. Főfalak és födém építése
Miután elkészültünk a főfalak alatti bitumenes szigeteléssel, felhúzzuk a falakat, elhelyezzük az előregyártott áthidalókat, és elkészítjük a födémet. Ebben a szakaszban a talpszelemen csavarokat is beépítjük a födémbe, amelyek később tartani fogják a tetőszerkezet további elemeit.
3. Tetőszerkezet és kémény építése
A födém betonozása után hozzálátunk a tetőszerkezet építéséhez. Ebben a szakaszban készül a kémény, a bádogos szerkezetek illetve a cserépfedés is.
4. Belső szigetelések és gépészeti munkák
Elvégezzük a padló és a lábazati falak bitumenes szigetelését, beszereljük az elektromos és gépészeti vezetékeket. Ezután hőszigeteljük a padlót, szereljük a padlófűtés csöveket, és elkészítjük az esztrich aljzatbetont. Elhelyezésre kerülnek a homlokzati nyílászárók.
5. Belső munkálatok, vakolás és festés
Vakoljuk az oldalfalakat, gletteljük és festjük az oldalfalakat, mennyezetet, hőszigeteljük a födémet, valamint telepítjük a hőszivattyút.
6. Homlokzati hőszigetelés és burkolatok felhelyezése
Ebben a szakaszban kialakítjuk a lábazati és homlokzati hőszigetelő rendszert, felvisszük a vékonyvakolatot és elvégezzük a hideg-, melegburkolási munkákat.
7. Belső ajtók beépítése és a végső festés
Végül elhelyezzük a belső ajtókat, elvégezzük a szükséges festési munkálatokat, és befejezzük az elektromos, valamint a gépészeti szerelvényezést.